RateHawk
19.02.2020 19.02.2020
RateHawk.com Türkiye, 2019’un 4. çeyreği için güçlü sonuçlar açıkladı
Seyahat uzmanları için bir online rezervasyon aracı olan RateHawk.com, 31 Aralık 2019'da sona eren dördüncü çeyrek için ticari sonuçlarını ve 2020 görünümünü açıkladı.

Türkiye’deki ortaklarımız tarafından yapılan toplam rezervasyon sayısı, üçüncü çeyreğe göre %10 arttı ve dördüncü çeyrekte Türkiye’nin payı tüm Ratehawk rezervasyonlarının %10'u seviyesine ulaştı. Türkiye'deki iş ortağı sayımız, dördüncü çeyrek sonunda 2019'un üçüncü çeyreğine göre %22 arttı. 2019'un sonu itibarıyla platformumuzu kullanan Türk seyahat profesyoneli 1200'ü aşmıştır. RateHawk’ın ortaklarının toplam sayısı, 100’den fazla ülkeden 15.000 seyahat uzmanıdır.

Türk seyahat profesyonellerinin 2019'un dördüncü çeyreğinde yaptıkları rezervasyonlarda en çok tercih edilen ülke içi destinasyonlar İstanbul, Ankara ve Antalya oldu. 2019'un dördüncü çeyreğinde yurtdışı seyahatler için önde gelen seçenekler ise Almanya (Frankfurt, Berlin, Düsseldorf), Fransa (Paris), İtalya (Milano, Roma), Hollanda (Amsterdam), ABD (New York, Las Vegas, San Francisco), İngiltere (Londra), BAE (Dubai), İspanya (Madrid, Barselona), Rusya (Moskova) olmuştur.

Türk seyahat profesyonellerince dördüncü çeyrekte tercih edilen konaklama rezervasyonu kategorileri ise sırasıyla 4 yıldızlı oteller (toplam 4 çeyrek rezervasyonlarının %48'i), 5 yıldızlı oteller (%24) ve 3 yıldızlı oteller (%22) olarak gerçekleşmiştir.

RateHawk CEO’su Felix Shpilman: “Ürünümüzün rekabet gücü ve yerel Türk ekibimizin gösterdiği olağanüstü çabalar sayesinde Türkiye'de güçlü bir dördüncü çeyrek kaydettik. 2020 için, teknoloji geliştirmelerine odaklanmaya devam ederek, yeni ortaklar edinerek, mevcut ortaklarımızın etkinliğini arttırarak ve önemli API entegrasyonlarını uygularken, sağlam ve uzun vadeli büyüme sağlamaya devam etmeyi umuyoruz.” şeklinde bir değerlendirme yapmıştır.

RateHawk Türkiye’deki faaliyetlerine resmi olarak 2019 yılında başlamıştır. Platform Türkçe’ye dil seçeneği ile güncellenmiş ve Türk seyahat profesyonellerine platform-içi Türkçe konuşan destek elemanları sağlanmıştır.  Platformun 1,3 milyondan fazla otel, daire ve pansiyondan oluşan envanterinin kaynağı, dünya çapında 100'den fazla tedarikçiden ve 30.000’den fazla doğrudan otel sözleşmesinden geliyor.

RateHawk 2019'da Yunanca, Sırpça, Macarca, Bulgarca ve Rumence dillerinde de yerelleştirildi. Platform, yeniden tasarım sonrası mobil cihazlar ve tabletler için uyumlu hale getirildi. Otel sayfasındaki oda bölümünde yapılan önemli güncellemeler sayesinde seyahat profesyonellerinin fiyatları karşılaştırması ve onlarla çalışması daha işlevsel ve kolay hale geldi.

Felix Shpilman “RateHawk'ın onlara sağladığı faydaları gören ortaklarımızdan çok olumlu geri bildirimler alıyoruz. Olağanüstü operasyonlarımız, ön-kontrol hizmetimiz, Türkçe konuşan destek servisimiz, sezgisel arayüzümüz ve interaktif haritamız bunlardan sadece birkaçıdır. Kaynaklarımızı Türkiye'de ürün ve müşteri hizmetlerine yatırmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

RateHawk, RateHawk, ZenHotels ve Ostrovok markalarıyla 100'ün üzerinde kaynak piyasada faaliyet gösteren uluslararası bir online seyahat grubu Emerging Travel Group'a aittir.