Prensa

RateHawk
29.09.2021 29.09.2021
RateHawk rozszerza możliwości współpracy i rusza z ofertą narzędzi partnerskich
RateHawk.com, internetowy serwis rezerwacji miejsc hotelowych, biletów lotniczych i transferów dla profesjonalistów z branży podróżnicznej, opracował nowe narzędzie: teraz można już współpracować z RateHawk za pośrednictwem nowego modelu partnerskiego, w ramach którego partnerzy RateHawk mogą sprzedawać hotele przy użyciu własnych zasobów online i generować tym samym dodatkowe dochody.

Narzędzie to będzie szczególnie ważne dla serwisów internetowych i biur podróży, które chcą poszerzyć asortyment usług oraz ruszyć ze sprzedażą hoteli w swoich witrynach internetowych, ale nie mogą zainwestować znacznych środków w rozwój technologiczny własnego systemu lub nie są gotowe na kompleksowe integracje ze swoimi dostawcami. Narzędzia partnerskie mogą być również wykorzystywane przez właścicieli blogów podróżniczych i podobnych stron internetowych, którzy chcą zarabiać na ruchu B2C i otrzymywać dodatkowe dochody.

Aby móc skorzystać z nowych narzędzi, partner musi aktywować i połączyć konto partnerskie w RateHawk ze swoim kontem, utworzyć link polecający lub widget i umieścić je w swojej witrynie internetowej. W ten sposób partner może zaoferować odwiedzającym jego witrynę internetową możliwość znalezienia i zarezerwowania hotelu spośród ponad 1,5 miliona opcji zakwaterowania. Za każdą pomyślnie przeprowadzoną rezerwację partnerzy otrzymają prowizję w wysokości 5% całkowitej kwoty rezerwacji.

Felix Shpilman, Dyrektor Generalny (CEO) Emerging Travel Group, która zarządza serwisem RateHawk, skomentował: „Rozumiemy, jak skomplikowane jest dla naszych partnerów rozwijanie działalności w obecnych warunkach niestabilności i utrzymujących się ograniczeń. Dlatego zależy nam na tym, aby współpraca z RateHawk była dla nich wygodna i opłacalna. To było naszym celem, gdy uruchamialiśmy nowe narzędzia partnerskie, które mogą stać się dodatkowym źródłem przychodów dla firm i które nie wymagają ponoszenia żadnych wydatków. Zajmujemy się wszystkimi kwestiami obsługi klienta zgłaszanymi przez wszystkich użytkowników, którzy dokonali rezerwacji, dzięki czemu nasi partnerzy nie muszą na to poświęcać dodatkowego czasu ani zasobów – przez co zaczynają zarabiać natychmiast.” 

Informacje na temat rezerwacji i wysokości prowizji, które otrzymają partnerzy, są dostępne na koncie partnerskim w wersji desktopowej platformy RateHawk; są one aktualizowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu partnerzy zawsze mają dostęp do aktualnych danych. Prowizje należne za wcześniejsze rezerwacje są wypłacane raz w miesiącu po dokonaniu wymeldowania.

Zarówno nowi, jak i aktualni partnerzy RateHawk mogą połączyć się z narzędziami partnerskimi. Aby tego dokonać, nowi użytkownicy powinni wybrać partnerski rodzaj współpracy podczas dokonywania rejestracji na platformie. Aktualni partnerzy mogą samodzielnie połączyć swoje konto partnerskie w ustawieniach umowy lub skontaktować się z opiekunem konta w celu uzyskania pomocy.