Prensa

RateHawk
19.02.2020 19.02.2020
Dobre wyniki RateHawk.com w Polsce w IV kwartale 2019 roku
RateHawk.com, internetowy portal rezerwacyjny dla podmiotów z branży turystycznej, przedstawił swoje wyniki handlowe za czwarty kwartał, który zakończył się 31 grudnia 2019 roku i zaprezentował swoje prognozy na 2020 rok.

Całkowita wartość rezerwacji brutto w Polsce wzrosła o 66% w porównaniu z III kwartałem 2019 roku. Łączna liczba rezerwacji dokonanych przez polskich partnerów w IV kwartale 2019 roku wzrosła o 20% w porównaniu z III kwartałem i wyniosła 9% wszystkich rezerwacji Ratehawk w IV kwartale. Liczba partnerów w Polsce zwiększyła się o 30% i do końca 2019 roku z naszej platformy korzystało już przeszło 700 polskich podmiotów z branży turystycznej. Łączna liczba partnerów RateHawk sięga 15 000 w ponad 100 krajach.

Najważniejsze krajowe kierunki rezerwacji dokonywanych przez polskie podmioty w IV kwartale 2019 roku to Warszawa, Poznań i Kraków. Do najczęściej wybieranych miejsc poza granicami kraju należą Niemcy (Berlin, Dusseldorf), Wielka Brytania (Londyn), USA (Nowy Jork), Francja (Paryż), Belgia (Bruksela), Włochy (Mediolan, Rzym), Hiszpania (Barcelona, Madryt), Chiny (Hongkong, Szanghaj) oraz Szwecja (Sztokholm).

Najpopularniejszą kategorią obiektów wybieranych przez polskie podmioty były hotele czterogwiazdkowe (53% wszystkich rezerwacji w IV kwartale) oraz hotele trzygwiazdkowe (30%).

RateHawk oficjalnie rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2018 roku, a w grudniu tego roku otworzył biuro w Warszawie. RateHawk dostarcza polskim podmiotom z branży turystycznej w pełni zaadaptowane produkty oraz polskojęzyczną obsługę. Przyjmuje także płatności w polskich złotych. W katalogu RateHawk znajduje się ponad 1,3 mln hoteli, apartamentów i hosteli od ponad 100 dostawców z całego świata oraz ponad 30 000 na podstawie bezpośrednich kontraktów. W lutym 2020 roku RateHawk został członkiem Polskiej Izby Turystyki.

Felix Shpilman, Prezes Zarządu RateHawk wyjaśnia: „RateHawk odnotował dobre wyniki w Polsce w czwartym kwartale dzięki konkurencyjnym walorom naszych produktów i intensywnym wysiłkom lokalnego polskiego zespołu. W 2020 roku planujemy dalszy stały wzrost i chcemy skupić się na udoskonaleniu technologii, pozyskiwaniu nowych partnerów, aktywizacji obecnych oraz wdrożeniu ważnych integracji API.”

W 2019 roku strona portalu RateHawk została przetłumaczona na język grecki, serbski, węgierski, bułgarski, turecki oraz rumuński. Platforma została zoptymalizowana pod kątem tabletów i urządzeń mobilnych. Znacząco udoskonalono sekcje pokoi na stronach obiektów, aby były one bardziej funkcjonalne i by łatwiej można było porównywać ceny i korzystać z nich.

„Otrzymujemy dużo pozytywnych opinii od naszych partnerów, którzy doceniają korzyści, jakie przynosi im RateHawk. Wśród nich wymienić należy najwyższej jakości usługi, wstępną weryfikację rezerwacji, intuicyjny interfejs i interaktywną mapę. Zamierzamy kontynuować inwestycje w produkty oraz obsługę klienta w Polsce.” – dodaje Felix Shpilman.

RateHawk należy do międzynarodowej grupy w branży turystycznej, Emerging Travel Group, która działa na ponad 100 rynkach i obejmuje takie marki, jak RateHawk, ZenHotels i Ostrovok.