Prensa

Emerging Travel Group
10.12.2019 10.12.2019
Lev Leviev, Emerging Travel Group'un Yönetim Kurulu Başkanı ve Stratejiden Sorumlu Üst Yönetici olarak atandı
RateHawk, ZenHotels ve Ostrovok markalarıyla 100'den fazla kaynak pazarda faaliyet gösteren Emerging Travel Group, global teknoloji girişimcisi ve Yönetim Kurulu üyesi Lev Leviev'i 2 Aralık 2019'dan itibaren geçerli olmak üzere Yönetim Kurulu Başkanı ve Stratejiden Sorumlu Üst Yönetici olarak atadı.

Leviev şirketin strateji geliştirmesinden ve yürütmesinden sorumlu olacaktır. Leviev resmi atamadan önce, Emerging Travel Group CEO'su Felix Shpilman ile danışman olarak yakın temas içinde çalışıyordu. 

Emerging Travel Group CEO'su Felix Shpilman şunları söyledi: “Lev'i Emerging Travel Group'ta tam zamanlı bir takım üyesi olarak görmekten mutluluk duyuyorum. Güçlü şirket kurma deneyimi ve büyüme konusundaki derin düşünceli yaklaşımı çok değerlidir ve Emerging Travel Group'un küresel olarak genişlemesine yardımcı olacaktır."

Atamayla ilgili konuşan Lev Leviev şunları söyledi: "Emerging Travel Group ekibi, şimdiden birçok pazarda başarı sağladı: yeni rolümde, Group'un B2B başarısını sağlamlaştırmaya ve bu alanda dünyadaki liderlerden biri olmasına yardımcı olmayı planlıyorum."

Leviev geniş bir operasyonel deneyime sahiptir. Rusya'daki en büyük sosyal ağ VK.com'un kurucu ortağıdır ve 2006 ile 2012 arasında Operasyondan Sorumlu Üst Yönetici olarak görev yapmıştır. 2007 yılında Rusya'da çok çeşitli ürün ve hizmetleriyle BT altyapısı konusunda lider bir sağlayıcı olan Selectel'i kurdu ve 2014 - 2017 yılları arasında CEO olarak görev yaptı. 

Lev, şu anda Selectel yönetim kurulu başkanı, Emerging Travel Group'ta ve küresel e-spor organizasyonu Fnatic'te yönetim kurulu üyesi durumunda.

2019'da, Lev Leviev'in yatırım grubu LVL1 Group, Fnatic için 19 milyon dolarlık bir fon toplanmasına ve Emerging Travel Group için 10 milyon dolarlık bir finansman turunun yapılmasına liderlik etti.