Prensa

RateHawk
28.03.2022 28.03.2022
RateHawk uvádí nové možnosti platby za rezervace prostřednictvím pokročilých technologií
RateHawk.com, online systém pro rezervaci hotelů, letenek a transferů pro profesionály v oblasti cestovního ruchu, spustil nové možnosti způsobu platby. Partneři RateHawk nyní mohou platit za služby v oblasti cestovního ruchu kartou klienta při rezervaci nebo na dálku zasláním platebního odkazu klientovi. Tato nová řešení pomohou agentům výrazně zlepšit jak jejich zákaznické služby, tak průběh plateb a zároveň zajistí, že obchodní činnost bude probíhat bezpečně v jakémkoli prostředí.

Platba za rezervace s provizí agenta zahrnutou v ceně byla prostřednictvím karty klienta dříve pro partnery možná pouze na vyžádání. Nyní však tuto funkci mohou využívat všichni agenti – nové metody jsou již dostupné na vašich online účtech. Platbu lze navíc provést jedním ze dvou způsobů: partner buď zadá údaje o kartě klienta při rezervaci, nebo vytvoří platební odkaz a zašle jej klientovi jakýmkoliv vhodným způsobem, například e-mailem nebo prostřednictvím SMS či sociálních sítí. Klientovi v takovém případě stačí kliknout na odkaz a provést platbu kartou – celý proces probíhá na dálku.

 

Platba přes odkaz je užitečná zejména v případě, že klient chce platit kartou, ale partner nemá platební terminál. Nová platební metoda dále výrazně zjednodušuje komunikaci mezi agentem a klientem, pokud se nacházejí na různých místech – není nutné se kvůli platbě scházet v kanceláři, což znamená, že obchod lze provádět odkudkoli na světě. Použití platebních odkazů navíc umožní agentovi pracovat v jakémkoli prostředí – je to bezpečná metoda, díky které se lze vyhnout jakémukoli fyzickému kontaktu mezi zúčastněnými stranami.

 

Felix Shpilman, generální ředitel skupiny Emerging Travel, která spravuje RateHawk, uvedl: „Vývoj platebních nástrojů pro cestovní kanceláře a agentury je součástí naší dlouhodobé strategie a je v souladu s globálními trendy. Tento nový platební prostředek založený na odkazech k provedení platby je jedinečným řešením pro mnoho zemí, kde platební nástroje ještě nejsou dostatečně rozvinuté. Tato funkce zcela mění zažité principy fungování cestovních kanceláří a agentur a umožňuje jim podnikat v libovolné lokalitě bez vazby na kancelář. Vyhovuje také měnícím se potřebám klientů, kteří preferují nakupování zboží a služeb online, aniž by opustili svůj domov. Věříme, že rezervace služeb v oblasti cestovního ruchu by měla být stejně jednoduchá jako jakákoliv jiná forma online nakupování, a jsme připraveni do toho investovat svůj čas i zdroje.“

 

Získaná provize bude partnerovi připsána po ukončení pobytu klienta. Informace o její výši je k dispozici ve zvláštním přehledu v online účtu a naleznete ji v sekci Přehled – Účetní doklady. V závislosti na preferencích partnera budou prostředky buď převedeny na jeho bankovní účet, nebo připsány na jeho účet pro přeplatky v systému RateHawk.