Prensa

RateHawk
21.03.2022 21.03.2022
RateHawk wprowadza nowe, oparte na technologii, sposoby płatności za rezerwacje
RateHawk.com, internetowy system rezerwacji hoteli, biletów lotniczych i transferów dla profesjonalistów z branży podróżniczej, uruchomił nowe środki płatności: partnerzy RateHawk mogą teraz płacić za usługi turystyczne kartą klienta podczas dokonywania rezerwacji lub zdalnie, wysyłając klientowi link do płatności. Nowe rozwiązania pomogą agentom znacząco usprawnić zarówno obsługę klienta, jak i przepływ płatności, umożliwiając jednocześnie bezpieczne prowadzenie działalności w każdym środowisku epidemiologicznym.

Dotychczas możliwość płacenia za rezerwacje przy użyciu prowizji agenta wliczonej w cenę za pomocą karty klienta była dostępna dla partnerów tylko na życzenie. Teraz wszyscy agenci mogą korzystać z tej funkcjonalności – nowe metody są już dostępne na ich kontach online. Co więcej, płatności można dokonać na jeden z dwóch sposobów: partner może wprowadzić dane karty klienta podczas rezerwacji, albo stworzyć link do płatności i wysłać go do klienta w dowolny sposób, na przykład w wiadomości e-mail, SMS lub przez sieci społecznościowe. W tej sytuacji klient musi jedynie kliknąć link i dokończyć płatność kartą – cały proces odbywa się zdalnie. 

Płatność poprzez link jest szczególnie przydatna, gdy klient chce zapłacić kartą, a partner nie posiada terminala płatniczego. Co więcej, nowa metoda płatności znacznie upraszcza komunikację pomiędzy agentem a klientem, jeśli znajdują się oni w różnych lokalizacjach geograficznych – nie ma potrzeby spotykania się w biurze w celu dokonania płatności, co oznacza, że działalność może być prowadzona z dowolnego miejsca na świecie. Ponadto korzystanie z linków do płatności umożliwi agentowi pracę niezależnie od środowiska epidemiologicznego – jest to bezpieczna metoda, która nie wymaga żadnego kontaktu fizycznego pomiędzy stronami.

Felix Shpilman, Dyrektor Generalny (CEO) Emerging Travel Group, która zarządza platformą RateHawk, skomentował: „Rozwój narzędzi płatniczych dla agentów jest częścią naszej długoterminowej strategii i odpowiada światowym trendom. Nowy sposób płatności poprzez link jest unikalnym rozwiązaniem dla wielu krajów, w których narzędzia płatnicze nie są jeszcze dobrze rozwinięte. Funkcjonalność ta całkowicie zmienia od dawna ustalone zasady działania agentów biur podróży i umożliwia im prowadzenie działalności w dowolnym miejscu bez konieczności pracy z biura. Wychodzi również naprzeciw zmieniającym się potrzebom klientów, którzy powszechnie wolą nabywać towary i usługi przez Internet, a więc bez wychodzenia z domu. Wierzymy, że rezerwacja usług podróżniczych powinna stać się tak prosta, jak każda inna forma zakupów online, i jesteśmy gotowi zainwestować w to nasz czas i zasoby”.

 Zarobiona prowizja zostanie naliczona na rzecz partnera po wymeldowaniu klienta. Informacja o jej wysokości jest dostępna w specjalnym raporcie na koncie internetowym, a także w dziale Raportowanie – Dokumenty końcowe. W zależności od preferencji partnera, należne środki zostaną przelane na jego konto bankowe lub zaksięgowane na jego koncie nadpłaty w systemie RateHawk.