RateHawk
21.03.2022 21.03.2022
RateHawk, rezervasyonlar için yeni teknoloji odaklı ödeme yöntemlerini kullanıma sundu
Seyahat profesyonelleri için otel, uçak bileti ve transfer rezervasyonu ile ilgili çevrimiçi bir sistem olan RateHawk.com, yeni ödeme araçlarını kullanıma sundu: RateHawk'ın iş ortakları artık rezervasyon sırasında müşterinin kartıyla veya müşteriye bir ödeme bağlantısı göndererek seyahat hizmetleri için ödeme yapabilir. Yeni çözümler, acentelerin hem müşteri hizmetlerini hem de ödeme akışını önemli ölçüde iyileştirmelerine yardımcı olurken, işlerin herhangi bir epidemiyolojik ortamda güvenli bir şekilde yürütülmesini de sağlar.

Daha önceden, rezervasyonlar için fiyata dahil olan acente komisyonu ile birlikte bir müşteri kartıyla ödeme yapma olanağı, yalnızca iş ortakları tarafından talep üzerine kullanılabiliyordu. Ancak artık tüm temsilciler bu işlevi kullanabilir- yeni yöntemler halihazırda çevrimiçi hesaplarında kullanılabilir. Buna ek olarak, ödeme iki yoldan biriyle yapılabilir: iş ortağı, rezervasyon sırasında müşterinin kart bilgilerini girer veya bir ödeme bağlantısı oluşturur ve bu bağlantıyı müşteriye e-posta, SMS veya sosyal ağlar gibi uygun herhangi bir yolla gönderir. Bu durumda, müşterinin yalnızca bağlantıyı takip etmesi ve kartıyla ödemeyi tamamlaması gerekir- tüm süreç uzaktan gerçekleştirilir.

Bağlantı üzerinden ödeme, özellikle müşterinin kendi kartıyla ödeme yapmak istediğinde ancak iş ortağının ödeme terminali olmadığında uygundur. Ayrıca, yeni ödeme yöntemi, farklı coğrafyalarda bulunmaları durumunda, temsilci ve müşteri arasındaki iletişimi önemli ölçüde basit hale getirir – ödemeyi gerçekleştirmek için bir ofiste buluşmaya gerek yoktur, bu da; işlerin dünyanın herhangi bir yerinden yapılabileceği anlamına gelir. Üstelik, ödeme bağlantılarının kullanılması, acentenin herhangi bir epidemiyolojik ortamda çalışmasını sağlayacaktır – bu da; taraflar arasında herhangi bir fiziksel temastan kaçınan güvenli bir yöntemdir.

RateHawk şirketini yöneten Emerging Travel Group'un CEO'su Felix Shpilman, “Seyahat acenteleri için ödeme araçlarının geliştirilmesi, uzun vadeli stratejimizin bir parçasıdır ve küresel trendlerle de uyumludur. Belirtilen yeni bağlantı tabanlı ödeme yöntemi, ödeme araçlarının henüz yeterince gelişmemiş olduğu birçok ülke için benzersiz bir çözümdür. Bu işlevsellik, seyahat acentelerinin köklü çalışma prensiplerini tamamen değiştirmekte ve işlerini bir ofise bağlı kalmadan herhangi bir lokasyonda gerçekleştirmelerine izin vermektedir. Bu hizmet ayrıca, evlerinden çıkmadan her yerde çevrimiçi mal ve hizmet almayı tercih eden müşterilerin değişen ihtiyaçlarını da karşılar. Seyahat hizmetleri için rezervasyon yapmanın, diğer herhangi bir çevrimiçi alışveriş şekli kadar kolay hale gelmesi gerektiğine inanıyoruz, zamanımız ve kaynaklarımızla bu amaca yatırım yapmaya hazırız” şeklinde yorum yapmıştır.

Kazanılan komisyon, rezervasyon çıkış tarihinden sonra iş ortağına tahakkuk ettirilecektir. Komisyon tutarı ile ilgili bilgiler, çevrimiçi hesapta bulunan özel bir raporda mevcuttur ve Raporlama- Kapanış Belgeleri bölümünden de ulaşılabilir. İş ortağının tercihine bağlı olarak, fonlar banka hesabına aktarılır ya da RateHawk sistemi dahilindeki fazla ödeme hesabına yatırılır.