Prensa

RateHawk
25.04.2022 25.04.2022
RateHawk obchodzi szóstą rocznicę i odnotowuje rekordowe wyniki kwartalne w Polsce
RateHawk.com, internetowy system rezerwacji hoteli, biletów lotniczych i transferów dla profesjonalistów z branży turystycznej, obchodzi szóstą rocznicę działalności w kwietniu 2022 r. i odnotowuje znaczny wzrost w Polsce.

W sumie w pierwszym kwartale wartość rezerwacji netto w regionie Grupy Wyszehradzkiej wzrosła 2,5-krotnie w porównaniu do pierwszego kwartału 2021 r. Do końca pierwszego kwartału 2022 r. liczba partnerów w Polsce wzrosła o 20% rok do roku, co oznacza ponad 1200 profesjonalistów z branży turystycznej, wśród których są renomowane biura podróży, organizatorzy turystyki, partnerzy API i inni profesjonaliści. Całkowita liczba partnerów RateHawk wzrosła o 42% rok do roku i przekroczyła 27 000 partnerów w 120 krajach. 

Felix Shpilman, dyrektor generalny Emerging Travel Group, która zarządza RateHawk, skomentował: „Na dobre wyniki biznesowe w Polsce miało wpływ kilka czynników. Po pierwsze, ogólne złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu odgrywa znaczącą rolę w przywracaniu zaufania do podróżowania i zwiększaniu popytu. 

Po drugie, koncentracja RateHawk na przewadze produktu i doskonałym wsparciu zapewnianym w najbardziej niestabilnym środowisku biznesowym są wysoko cenione przez naszych partnerów, a ich rosnąca liczba mówi sama za siebie. 

Jednak wzrost nie byłby tak znakomity, gdyby nie ciężka praca i wytrwałość naszego genialnego polskiego zespołu. Nasz plan na następny kwartał to dalsze wzmocnienie zespołu regionalnego i rekrutacja większej liczby pracowników, aby być jeszcze lepiej przygotowanym do dalszej ekspansji w Polsce i świadczenia usług RateHawk lokalnym profesjonalistom z branży turystycznej”. 

Do najpopularniejszych kierunków krajowych pod względem rezerwacji dokonywanych przez polskich profesjonalistów z branży turystycznej w I kwartale 2022 r. należą Warszawa, Kraków i Gdańsk. Dominującymi kierunkami w wyjazdach zagranicznych są Niemcy (Berlin, Monachium, Frankfurt), Francja (Paryż, Lille, Lyon) i Hiszpania (Madryt, Barcelona, ​​Teneryfa).

Preferowane kategorie zakwaterowania rezerwowane przez polskie biura podróży w I kwartale to hotele 4-gwiazdkowe (45% wszystkich rezerwacji w I kwartale) oraz hotele 3-gwiazdkowe (35%).

Najczęstszym wyborem przy rezerwacji lotów były Niemcy, Hiszpania i Ukraina. Usługi transferowe były najczęściej zamawiane w Turcji, Hiszpanii i Niemczech.

RateHawk oficjalnie wystartował w Polsce w 2018 roku. Dziś zapewnia profesjonalistom z branży turystycznej ponad 1,7 miliona opcji zakwaterowania, o 21% więcej niż rok wcześniej. Serwis pozyskuje ofertę od ponad 140 globalnych dostawców (+17% r/r) i 51 000 na podstawie bezpośrednich umów hotelowych (+45% r/r).

W 2021 roku RateHawk uruchomił swoją ofertę sprzedaży biletów lotniczych, oferując bilety od ponad 350 linii lotniczych, w tym ponad 150 tanich linii lotniczych. Platforma udostępnia również loty przesiadkowe w ponad 150 krajach.

RateHawk posiada aplikację mobilną dostępną dla partnerów korzystających z urządzeń z systemem iOS lub Android. Liczba pobrań przekroczyła 17 000.

RateHawk zatrudnia ponad 90 osób na całym świecie. Zespoły sprzedaży znajdują się w 30 krajach na 120 rynkach na całym świecie. W ciągu ostatniego roku platforma zyskała tłumaczenie w trzech nowych językach: portugalskim, czeskim i chińskim. Obecnie RateHawk jest dostępny w 19 językach.