RateHawk
25.04.2022 25.04.2022
RateHawk, altıncı yıldönümünü kutladı ve Türkiye'de yüksek çeyrek sonuçları bildirdi
Seyahat profesyonelleri için otel, uçak bileti ve transfer rezervasyonları için çevrimiçi bir sistem olan RateHawk.com Nisan 2022'de faaliyetinin altıncı yıldönümünü kutluyor ve Türkiye'de güçlü bir büyüme yaşadığını bildirdi.

Genel olarak ilk çeyrekte, Türkiye'de net rezervasyon değeri 2021 yılının 1. çeyreğine göre 4,5 kat arttı. 2022 yılının 1. çeyreği sonunda Türkiye'deki iş ortağı sayısı yıllık bazda %32 artarak aralarında önde gelen seyahat acenteleri, tur operatörleri, API ortakları ve diğer profesyonellerin de bulunduğu 2200'den fazla seyahat uzmanına ulaştı. RateHawk'ın iş ortaklarının toplam sayısı yıllık bazda %42 artarak 120 ülkede 27.000 ortağını aştı. 

RateHawk'ın bağlı olduğu Emerging Travel Group CEO’su Felix Shpilman "Türkiye'deki etkileyici faaliyet sonuçları çeşitli faktörlerden kaynaklandı" diye yorumladı. ''Birincisi, seyahat kısıtlamalarının genel olarak hafifletilmesi, seyahate olan güvenin geri getirilmesinde önemli bir rol oynuyor ve talebi arttırıyor.

İkincisi, RateHawk'ın ürün üstünlüğüne odaklanması ve en değişken iş ortamında sağlanan mükemmel destek, ortaklarımız tarafından büyük beğeni topluyor ve artan sayılar ile kendisini gösteriyor.

Ne var ki, Türk ekibimizin sıkı çalışması ve azmi olmasaydı büyüme o kadar da olağanüstü olmazdı. Önümüzdeki çeyrek için plânımız, bölgesel ekibi daha da geliştirmek, Türkiye'de genişlemeye devam etmek ve RateHawk'ı yerel seyahat profesyonellerine ulaştırmak için daha iyi bir konumda olarak daha fazla personel dahil etmek "dedi. 

Q1 2022'de Türk seyahat profesyonelleri tarafından yapılan rezervasyonlar açısından en iyi yurt içi destinasyonlar İstanbul, Side, Alanya oldu. Yurtdışı seyahatleri için önde gelen seçenekler Almanya (Köln, Frankfurt, Berlin), Fransa (Paris, Nice, Lyon), ABD (New York, Las Vegas, Boston).

1. Çeyrekte Türk seyahat uzmanları tarafından  tercih ve rezerve edilen konaklama kategorileri 4 yıldızlı oteller (toplam 1. çeyrek rezervasyonlarının %46'sı) ve 3 yıldızlı otellerdir (%26).

Uçuş rezervasyonları için en iyi seçenekler Mısır, Hollanda ve İspanya oldu. Transfer hizmetleri en çok Fransa, BAE ve İtalya'da rezerve edildi.

RateHawk, 2019 yılında Türkiye'de faaliyete başladı. Bugün, seyahat profesyonellerine bir önceki yıla göre %21 artışla 1,7 milyondan fazla konaklama seçeneği sunuyor. Envanterini 140'ın üzerinde global tedarikçiden (bir önceki yılın aynı dönemine göre +%17) ve 51.000 doğrudan otel sözleşmesinden (bir önceki yılın aynı dönemine göre +%45) oluşturmaktadır.

2021'de RateHawk, 150'den fazla düşük ücretli de dahil olmak üzere 350'den fazla havayolundan uçak bileti seçeneği sağlamaya başladı. Platform ayrıca 150'den fazla ülkede transfer rotaları sunuyor. 

RateHawk, iOS veya Android cihazları kullanan iş ortaklarına sunulan bir mobil uygulama seçeneği de sunmaktadır. Yükleme sayısı 17.000'i aştı.

RateHawk dünya çapında 90'den fazla kişiye iş sağlamaktadır. Satış ekipleri dünya çapında 120 pazarı kapsayan 30 ülkede bulunmaktadır. Geçen yıl boyunca platform üç yeni dile çevrildi: Portekizce, Çekçe ve Çince. Şu anda, RateHawk 19 dilde mevcuttur.